Skip to main content

Poperinge wil dementievriendelijk worden

Gepost op
| Nieuws
Bryan Vanderhaeghe

Tijdens twee sessies werd in het CC Ghybe het Forum ‘Dementievriendelijke gemeente’ georganiseerd door de Seniorendienst van de stad Poperinge, Huize Proventier en het OLV-Gasthuis. Binnen het forum wil men gaan nadenken over een dementievriendelijk beleid voor Poperinge.

Een oefening die volgens Poperings schepen voor Woonzorgbeleid Bryan Vanderhaeghe (Samen) absoluut nodig is: “Poperinge zal de komende jaren een zeer grote ‘grijze druk’ kennen. Op vandaag is 22% van de inwoners 65+ , naar het einde van deze legislatuur zal dit stijgen naar 27%. Bovendien weten we dat er op vandaag reeds 478 Poperingnaars zijn die de diagnose van dementie kregen. We moeten ons als stadsbestuur dan ook de vraag stellen hoe we onze gemeente dementievriendelijk kunnen maken.”

“In het najaar van 2018 werd via een enquête aan onze inwoners gevraagd hoe dementievriendelijk ze hun stad/gemeente ervaren. Uit de resultaten blijkt dat men vooral stoot op dagelijkse problemen zoals ledigen van de brievenbus, het optrekken van de rolluiken, boterhammen klaarzetten, maaltijdtoezicht, oppas op zondag... . Daarnaast geven ook mantelzorgers aan dat ze meer steun kunnen gebruiken”, aldus nog de schepen.

Nu zal er binnen een werkgroep van professionelen en mensen die met de problematiek te maken kregen gekeken worden hoe Poperinge een dementievriendelijke gemeente kan worden. Maar om dit te bereiken zijn er volgens Vanderhaeghe heel wat meer mensen nodig. “Of je nu persoonlijk geconfronteerd wordt met de problematiek of er op professioneel vlak mee te maken hebt, of je nu in het verenigingsleven zit, voor een klas staat of handelaar bent. We willen dat onze samenleving een dementievriendelijke kijk krijgt en zorgverleners kunnen dit niet alleen”, besluit de schepen van Woonzorgbeleid.

Tijdens twee sessies werd in het CC Ghybe het Forum ‘Dementievriendelijke gemeente’ georganiseerd door de Seniorendienst van de stad Poperinge, Huize Proventier en het OLV-Gasthuis. Binnen het forum wil men gaan nadenken over een dementievriendelijk beleid voor Poperinge.

Een oefening die volgens Poperings schepen voor Woonzorgbeleid Bryan Vanderhaeghe (Samen) absoluut nodig is: “Poperinge zal de komende jaren een zeer grote ‘grijze druk’ kennen. Op vandaag is 22% van de inwoners 65+ , naar het einde van deze legislatuur zal dit stijgen naar 27%. Bovendien weten we dat er op vandaag reeds 478 Poperingnaars zijn die de diagnose van dementie kregen. We moeten ons als stadsbestuur dan ook de vraag stellen hoe we onze gemeente dementievriendelijk kunnen maken.”

“In het najaar van 2018 werd via een enquête aan onze inwoners gevraagd hoe dementievriendelijk ze hun stad/gemeente ervaren. Uit de resultaten blijkt dat men vooral stoot op dagelijkse problemen zoals ledigen van de brievenbus, het optrekken van de rolluiken, boterhammen klaarzetten, maaltijdtoezicht, oppas op zondag... . Daarnaast geven ook mantelzorgers aan dat ze meer steun kunnen gebruiken”, aldus nog de schepen.

Nu zal er binnen een werkgroep van professionelen en mensen die met de problematiek te maken kregen gekeken worden hoe Poperinge een dementievriendelijke gemeente kan worden. Maar om dit te bereiken zijn er volgens Vanderhaeghe heel wat meer mensen nodig. “Of je nu persoonlijk geconfronteerd wordt met de problematiek of er op professioneel vlak mee te maken hebt, of je nu in het verenigingsleven zit, voor een klas staat of handelaar bent. We willen dat onze samenleving een dementievriendelijke kijk krijgt en zorgverleners kunnen dit niet alleen”, besluit de schepen van Woonzorgbeleid.