Skip to main content

Extra geld voor verkeersveilige schoolomgevingen in Poperinge.

Gepost op
| Nieuws
Bryan Vanderhaeghe

Poperinge haalt 15379 euro Vlaamse steun binnen om de schoolomgevingen in Poperinge veiligere te maken. Het gaat om projecten die door snel uitvoerbare ingrepen de verkeersveiligheid in de schoolomgevingen verhogen. De middelen werden afgelopen jaar al ingezet om een zachte fiets- en wandelverbinding te creëren nabij de freinetschool de torteltuin en om thermoplasten, signalisatie en snelheidsinformatieborden aan te brengen in de schoolomgeving van Watou. “Ik kan het belang van een veilige schoolomgeving en veilige schoolroutes niet genoeg benadrukken”, zegt schepen van mobiliteit Marjan Chapelle . “Kinderen en ouders moeten op een veilige manier hun woonschooltraject kunnen afleggen, het liefst te voet of per fiets. Recent werd een nieuw project ingediend. Met die middelen zouden we in alle resterende deelgemeentes de schoolomgeving veiliger kunnen maken doormiddel van diverse kleine ingrepen. Hiervoor werd in dialoog gegaan met de diverse directies, ouderverenigingen en de lokale politie . Uiteindelijk kennen zij hun schoolomgeving het best en hopen we zo de verkeersveiligheid van onze schoolgaande kinderen te verhogen in alle dorpen.”

Poperinge haalt 15379 euro Vlaamse steun binnen om de schoolomgevingen in Poperinge veiligere te maken. Het gaat om projecten die door snel uitvoerbare ingrepen de verkeersveiligheid in de schoolomgevingen verhogen. De middelen werden afgelopen jaar al ingezet om een zachte fiets- en wandelverbinding te creëren nabij de freinetschool de torteltuin en om thermoplasten, signalisatie en snelheidsinformatieborden aan te brengen in de schoolomgeving van Watou. “Ik kan het belang van een veilige schoolomgeving en veilige schoolroutes niet genoeg benadrukken”, zegt schepen van mobiliteit Marjan Chapelle . “Kinderen en ouders moeten op een veilige manier hun woonschooltraject kunnen afleggen, het liefst te voet of per fiets. Recent werd een nieuw project ingediend. Met die middelen zouden we in alle resterende deelgemeentes de schoolomgeving veiliger kunnen maken doormiddel van diverse kleine ingrepen. Hiervoor werd in dialoog gegaan met de diverse directies, ouderverenigingen en de lokale politie . Uiteindelijk kennen zij hun schoolomgeving het best en hopen we zo de verkeersveiligheid van onze schoolgaande kinderen te verhogen in alle dorpen.”